Rehabilitacja na problemy z kregosłupem

Bez wątpienia sprawne ciało to podstawa. Oczywiście nie chodzi o to, aby ćwiczyć je tak, aby było w stanie zdobywać olimpijskie trofea. Chodzi o to, aby umożliwiało nam bezproblemową codzienną aktywność, bo jeśli tak nie jest, to potrzebna nam będzie rehabilitacja. Kraków oferuje wiele miejsc, w których można powracać do zdrowia. Wielu terapeutów w trosce o dobro swoich pacjentów zgadza się także na dojazd do domu i przeprowadzenie tam masażu i podstawowych ćwiczeń.

Kinezyterapia – metoda leczenia

Jedną z bardzo popularnych metod rehabilitacji jest kinezyterapia. Może dotyczyć konkretnego miejsca jak również mieć charakter ogólny. Co ciekawe, kinezyterapia może być bierna – wtedy, gdy rehabilitant wykonuje ćwiczenia albo są one wymuszone w oparciu o aparat CPM. Jednak najczęściej jest to czynna rehabilitacja. Kraków jest miejscem, w którym wielu specjalistów doskonale zna zasady kinezyterapii i chętnie ją stosuje. Często stosowane są ćwiczenia izometryczne, a więc takie, w których chodzi o napinanie mięśni ciała. Są także ćwiczenia czynno-bierne, w których ruch kończyny chorej wspomagany jest przez kończynę zdrową. Wszystko to sprawia, że człowiek powoli wraca do zdrowia i normalnego funkcjonowania. Poprawia się jego kondycja fizyczna, a wraz z nią funkcjonowanie psychiczne.

Rehabilitant – cudotwórca czy konował

Kwestie emocjonalne mają także bardzo duże znaczenie i od nich również zależy prawidłowa rehabilitacja. Kraków ma wielu specjalistów, którzy doskonale to rozumieją i co więcej wiedzą, jak z tego faktu korzystać. Okazuje się, że to dla rehabilitanta osoba chora potrafi ćwiczyć wtedy, gdy brakuje jej już sił i nadziei. A przetrzymanie takich kryzysów wynikających z chwilowych braków efektów jest bardzo ważne. Inaczej nie będzie postępów ani powrotu do zdrowia. Lubiany rehabilitant potrafi więc zmotywować do wykonania żmudnych, męczących, a czasami także bolesnych ćwiczeń. Rozmowa i wsparcie także są w stanie zdziałać bardzo wiele. Rehabilitanci stają się więc nierzadko przyszywanymi członkami rodziny. Dopiero po przebrnięciu kryzysów ćwiczący dostrzegają efekty i są w stanie uwierzyć, że rehabilitacja służy ich zdrowiu.