Problem opadającej powieki

Zazwyczaj medycyna estetyczna kojarzy się nam z inwazyjnymi zabiegami, wykonywanymi za pomocą skalpela, po których następuje bolesny proces rekonwalescencji trwający tygodnie, czasem miesiące. Na szczęście medycyna estetyczna ma w swojej ofercie do zaproponowania coraz więcej bezinwazyjnych sposobów na poprawienie wyglądu. Jednym z nich jest HIFU, czyli lifting bez użycia skalpela. Cieszy się on ostatnio popularnością i korzysta z niego coraz więcej Polek zmagających się
z problemem opadających powiek. Czym jest ten zabieg? Jakie ma zalety? Dlaczego grono jego miłośniczek się powiększa? Tego wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

PRZEŁOM W ODMŁADZANIU

Sama technologia HIFU (High Intensity Focused Ultarsound, czyli skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu) nie jest nowością. Stosuje się ją już od dobrych dwudziestu lat między innymi w leczeniu zmian nowotworowych, natomiast dopiero od niedawna zagościła również w medycynie estetycznej. Na czym polega HIFU? Na oczyszczoną skórę aplikuje się specjalny żel, a następnie przesuwa się po jej powierzchni urządzenie do emisji ultradźwięków. Poprzez skoncentrowane ultradźwięki wywołuje się w głębokich warstwach skóry mikrooparzenia (oczywiście kontrolowane), a przez to stymuluje się procesy naprawcze, których efektem jest zagęszczenie struktury komórkowej. Zabieg HIFU polecany jest każdej osobie w wieku od trzydziestu pięciu do pięćdziesięciu lat, która walczy z wiotką, pozbawioną jędrności skórą i przede wszystkim z opadającymi powiekami. Jest to jeden z głównych problemów estetycznych polskich kobiet, ponieważ skóra okolic oczu starzeje się najszybciej. Jednak zabieg HIFU stosować można także do liftingu pośladków, piersi, brzucha, ramion (usuwanie tak zwanych „pelikanów”). Wykonuje się go bez znieczulenia.

Zobacz na czy polega zabieg Hifu http://hifu-krakow.pl/na-czym-polega-zabieg-hifu/

ZABIEG HIFU NA OPADAJĄCE POWIEKI – ZALETY

Zazwyczaj tradycyjne zabiegi na opadające powieki są mocno inwazyjne i wymagają długiej rekonwalescencji. Podstawową zaletą HIFU jest fakt, że można go wykonać, a następnie tego samego dnia zrobić makijaż i wyjść ze znajomymi! Nie ma żadnych zaleceń pozabiegowych. Skóra z zewnątrz pozostaje nietknięta, ponieważ głowica urządzenia ultradźwiękowego, kieruje fale w głąb tkanki (1,5 mm, 3 mm bądź 4,5 mm). Może wystąpić wyłącznie niewielkie zaczerwienienie. Pełny efekt po zabiegu na opadanie powiek z wykorzystaniem technologii HIFU widoczny jest po upłynięciu pewnego czasu, zazwyczaj kilku miesięcy, maksymalnie pół roku. Dlaczego? Ponieważ jest to okres potrzebny do regeneracji komórek skóry. Aczkolwiek niewielkie zmiany można zaobserwować już chwilę po wykonanym zabiegu. Kolejną zaletą zabiegu HIFU jest utrzymanie się jego rezultatów nawet do dwóch lat. Przez ten czas skóra jest wyraźnie uelastyczniona i ujędrniona. Co ważne nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wykonywać go w towarzystwie innych zabiegów medycyny estetycznej. To świetna propozycja dla osób, które chcą w szybki, skuteczny i bezpieczny sposób pozbyć się problemu opadających powiek i odzyskać młody wygląd.