Manicure

Akcesoria do pielęgnacji paznokci to długi i praktycznie niewyczerpany temat, a przy bardzo warto go poruszyć, ponieważ do niego zależy, czy nasze paznokcie będą zdrowe i piękne. Wśród pilników wymienić można kilka rodzajów, w zależności od tego na jakim funkcjach pilnika najbardziej nam zależy powinniśmy wybrać odpowiedni pilnik. I tak pierwszym rodzajem pilnika dostępnym na rynku jest pilnik szklany, który nie powoduje uszkodzeń paznokcia, ponieważ jest pokryty drobnymi ziarenkami, które idealnie ścierają paznokieć.

Inny tym pilnika to pilnik papierowy, czyli służący do skracania i nadawania paznokciom odpowiedniego kształtu. Są one przeznaczone do wszystkich rodzajów paznokci, ale należy pamiętać, że bardzo szybko się zużywają. Osobną kategorię stanowią bardzo popularne jeszcze kilka lat temu pilniki metalowe, które są polecane tylko tym, którzy mają bardzo pomocne paznokcie albo noszą tipsy. Są odradzane osobą, która mają cienkie, delikatne paznokcie, ponieważ bardzo poważnie je niszczą. Tworzą one rysy na paznokciach. Jak podaje serwis manicure takie rysy można usunąć za pomocą delikatnego polerowania płytki paznokcia za pomocą specjalnego pilnika.

Warto chwilę poświęcić najmodniejszym trendom ze świata paznokci, ponieważ oprócz tego, że powinny one wyglądać zdrowo, ważne jest także, by miały ładny, modny kolor. Oczywiście tak się składa, że o tym, jakie paznokcie będą przebojem sezonu decydują projektanci i styliści Chanel, Dior i innych wielkich marek, które dyktują trendy w nadchodzącym sezonie. Po pierwsze kolorem sezonu  Wiosna 2011 jest grafitowy, ciemny kolor, który idealnie pasuje do stroju biurowego, ale nie tylko, świetni się sprawdzi na co dzień do odpowiednio dobranych ubrań. Na wybiegach ten kolor występuje z kreacjami wieczorowymi, które robią spore wrażenie. Bardzo popularny jest także kolor taki jak blady róż z lekką nutą lawendy. Pięknie prezentuje się z białymi i kremowymi ubraniami, dlatego warto nieco odświeżyć swoją szafę pod tym kontem. Warto także raz na jakiś czas wybrać się do manikiurzystki, która podpowie nam, jaki kolor będzie najlepiej pasował do naszego typu urody, a także zadba w profesjonalny sposób o nasze paznokcie.