Laryngolog Kraków

Istnieje wiele przyczyn, które powodują ból ucha, począwszy od wniknięcia w nie bakterii, a skończywszy na bólu podczas lądowania samolotu. Jednym z dolegliwości związanych z uszami jest uszkodzenie błony bębenkowej. Jest ona bardzo cienka i delikatna, dlatego łatwo ją uszkodzić, najczęściej urazy błony są wynikiem nieodpowiedniego dbania o higienę.

Na przykład, kiedy czyścimy nasze uszy za pomocą wacika, wnika on zbyt głęboko w ucho i błona bębenkową zostaje przerwana. Nie powinno się stosować wacików do czyszczenia wnętrza ucha, śluzy on, bowiem do usuwania kurzu i brudu z zewnętrznych części ucha, a dokładnie małżowiny usznej. Nie wolno drapać się w uchu ostrymi przedmiotami takimi jak ołówek czy spinasz. Co więcej do urazu dojść może, kiedy ucho zostanie narażone na gwałtowny, nagły hałas. Tuz po przerwaniu błony bębenkowej osoba odczuwa bardzo silny ból, który nie znika. Lekarz, który zdiagnozuje u pacjenta uszkodzenie błony bębenkowej, będzie próbował pobudzić błonę bębenkową do regeneracji. Wykorzystuje się do tego specjalny preparat.

Kolejną chorobą uszu jest czyrak przewodu bębenkowego, który jest ropnym stanem zapalnym przewodu słuchowego i wywołują go bakterie. Zwykle jego objawami jest ból, który się nasila. Na taki ból stosuje się specjalny antybiotyk, który likwiduje zapalanie w ciągu kilku dni. Można go otrzymać u lekarza po wcześniejszym badaniu. Gabinety lekarzy znajdziesz na stronie internetowej dobry laryngolog w Krakowie Cmpromed.pl. Ważne jest także, aby czyraka naciąć i pozwoli nagromadzonej ropie wydostać się z organizmu. Następną popularną chorobą uszu jest ucisk korka woskowinowego, który występuje u osób, których uszy wydzielają nadmierną ilość wosku.

Aby temu zaradzić wystarczy codziennie myc uszy ciepła woda, jednak osoby, które cierpią na tę nadpobudliwość gruczołu usznego powinny myc uszy częściej. Objawami ucisku jest ból uszu, wrażenie zatkania i niedosłuchu. Lekarz usuwa taki czop, a także poleca używanie kropli, które ułatwiają wydobywanie woskowiny. Niektóre osoby muszą sobie radzić z krostami w uszach, które są wypełnione ropną substancją wytwarzaną przez bakterie. Objawami tej dolegliwości są bardzo silne bole ucha. Aby im zaradzić, lekarz przypisuje pacjentowi krople do uszu.