Co można założyć do legginsów, aby wyglądać perfekcyjnie?

Young woman reading news on digital tablet.

.

Kilka lat temu legginsy szturmem zdobyły serca Polek. Do dzisiaj nic się w tej kwestii nie zmieniło – nadal chętnie wkładamy je wtedy, kiedy nie mamy pojęcia w co się ubrać. Błędem jest postrzeganie legginsów jako tylko i wyłącznie stroju domowego. Wszystko zależy od tego, z czym je zestawiamy oraz na jakie dodatki stawiamy. Poniżej garść moich porad, co założyć do legginsów, aby wyglądać naprawdę dobrze.

Kto może chodzić w legginsach
Na wstępie Drogie Panie, niestety, dość smutna wiadomość – legginsy to nie strój dla każdej z nas. Jeżeli mamy nadwagę, niezbyt zgrabne nogi – lepiej ich nie wkładajmy. Nie będziemy bowiem wyglądać naprawdę dobrze. Natomiast kobiety, które są wysokie, szczupłe, mogą pochwalić się zgrabnymi i ładnymi nogami – nie muszą legginsów się obawiać. Będą wyglądały w nich perfekcyjnie.
Panie, które mają tylko masywne uda czy biodra, nie muszą się martwić. Wystarczy postawić na dłuższą górę, która skutecznie zamaskuje to, co nie prezentuje się korzystnie. Ja namawiam nie tylko na tuniki, ale również długie koszule. Jeśli dodatkowo uszyte będą z tkaniny w intensywnym kolorze (na przykład żółtym, zielonym czy szafirowym), sprytnie odwrócą uwagę od dolnej części ciała. Takie mały zabieg, a potrafi zdziałać naprawdę wiele.

Dla kobiet lubiących wpadać w oko
Panie, które nie mają problemu z przykuwaniem uwagi innych, mogą postawić na wzorzystą górę, która uszyta jest z lekko połyskującego materiału. Chcąc wyglądać wyjątkowo modnie, postawić można na motyw kwiatów – od kilku sezonów nieustannie cieszy się popularnością. Nic też nie wskazuje na to, aby w kwestii tej coś miało się zmienić.

Na okazje wymagające bardziej eleganckiego wyglądu
Legginsy to nie tylko strój domowy czy idealny na wypady za miasto. Sprawdzi się również w sytuacjach nieco bardziej formalnych. Wystarczy postawić na elegancką górę. Ja zachęcam do stalowej lub grafitowej koszuli z żabotem. Ten duży i mocno przykuwający wzrok to propozycja dla pań, które mają małe piersi. Jeśli jednak w tym względzie natura obdarzyła nas naprawdę hojnie, należy sięgnąć po żabot malutki i bardzo delikatny. Jest to bowiem element, który optycznie może powiększyć biust. A taki efekt nie zawsze jest pożądany.

Czy to na pewno dobry wybór?
Drogie Panie, nie bójcie się legginsów radzi Lucyna Sobieszek z Lucystyle.pl. Jeżeli tylko Wasza sylwetka pozwala na to, aby je nosić, róbcie to jak najczęściej. To strój, w którym poczujecie się komfortowo, który nie będzie krępował Waszych ruchów. Jeśli zadbacie o wybór odpowiedniej góry, stworzycie ciekawą i niebanalną stylizację dobrą na rozmaite okazje.